Pracownia Konserwacji Zabytków Metaloplastyki i Oświetlenia Artystycznego


Design – realizacja projektów oświetleniowych i wszystko z metalu

Od świecy do LED i wszystko z metalu 


Jesteśmy firmą rodzinną istniejącą od 1981 oku, zbudowaną na fundamentach solidnego rzemiosła. W rodzinnym składzie dokładamy wszelkich starań, aby sprostać wszystkim Klientom.Nasze wyroby wypełniają ciekawe i prestiżowe miejsca w Polsce i w Europie.  

Oświetlenie

Na początku naszej działalności zajmowaliśmy się przede wszystkim wytwarzaniem klasycznego oświetlenia z mosiądzu. Były to wielopłomienne żyrandole i kinkiety z mosiężnych odlewów opiłowywanych ręcznie i patynowanych. Czasami oprawy przygotowywane były z oprawkami pod klasyczne żarówki, czasami z miejscami na świece, by uczynić wyjątkowy nastrój we wnętrzu…stąd pochodzi nazwa naszej firmy.

 

W kolejnych latach i etapach rozwoju naszej działalności stopniowo rozszerzaliśmy gamę naszych usług o renowację i rekonstrukcję starego, często zabytkowego oświetlenia, w tym kandelabrów i lamp oraz innych przedmiotów i dekoracji architektonicznych zrobionych z metali i kryształów. Obecnie do naszych zadań należy realizacja kompleksowych projektów architektonicznych w zakresie oświetlenia. We współpracy z architektami tworzymy reprezentacyjne oświetlenie dekorowane kryształami i szkłem – idealnie sprawdzające się w salach zabytkowych i modernistycznych wnętrzach. Idąc z duchem czasu stosujemy w naszym unikatowym oświetleniu przestrzeni, oprócz tradycyjnych, również najnowsze technologie LED – pozwalające oprócz osiągnięcia świetnych efektów wizualnych na zminimalizowanie kosztów.

Metaloplastyka

Wyspecjalizowaliśmy się w realizacjach aranżacji wnętrz – tworzymy je zgodnie z dostarczonymi, indywidualnymi projektami architektonicznymi. Do naszych zadań należy metaloplastyka, stanowiąca dopełnienie aranżacji zabytkowych i klasycznych, jak i nowoczesnego designu. W naszej ofercie znajdą Państwo elementy metaloplastyczne, takie jak balustrady z mosiądzu i stali, w tym modele łączone ze szkłem. Współczesny design wykończenia wnętrz sięga wielokrotnie do elementów z blachy mosiężnej czy miedzianej.

Blisko 30 lat działalności w branży pozwala nam indywidualnie dopasować narzędzia do wymogów każdego zlecenia, a także oferować klientom wyłącznie usługi najwyższej jakości. Candle to partner, któremu mogą państwo zaufać – na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby naszych Klientów.

Zapraszamy do współpracy!

Zaufali nam


Zapraszamy do współpracy


ul. Sienkiewicza 4
05-091 Ząbki
candle@candle.net.pl

tel. 502 020 608
tel. 505 036 764
tel./fax. 22 781 65 26